23 Ocak 2014 Perşembe


- OCAK 2014 BİTENLER -
 
Merhaba,
youtube kanalımda da sıklıkla izlediğiniz  bitirdiğim ürünlere dair görüşlerimi blogumda da paylaşmak istediğim için  ; Ocak ayında bitirmiş olduğum ürünlere dair  yorumlarımı okumaya hoşgeldiniz :)Aynı başlık altında youtube kanalımda da  çektiğim videoyu  sizlerle paylaşacağım  efendim . :)
Haydi başlayalım ;
 


 1.  Johnsons's Baby Şampuan 200 ml : Bu ürünü hem fırçalarımın temizliğinde ,hem de göz makyajımı günlük Bioderma Sensibio H20 ile temizlesem bile ; duştayken göz makyajımın artıklarını derinlemesine temizlemek için kirpik temizliğimde kullandım.Göz arpacığı problemim nedeniyle doktorumun önerdiği bu yöntemi ben de sizlere gönül rahatlığıyla öneriyorum.Göz makyajınızı her gün  temizliyicilerle temizleseniz bile  haftada en az 2 kez bu tarz bir bebek şampuanıyla da göz sağlığınız için kirpik diplerinizi derinlemesine temizlemeyi unutmayın. Ancak bu ürünün üzerinde 'gözlerinizi yakmaz' ibaresi olsa da gözleri ne yazık ki yakıyor.Bebekler için tasarlanan hafif içerikli bu üründen ve markadan  ,üzerinde yazan ibarenin gerçek olmasını beklerdim açıkçası.
 2. Lilibe Feuchte Kosmetiktücher (25'li ıslak makyaj temizleme mendilleri) :Rossmann 'larda satılan Lilibe markasının bu mendillerini bitirmem uzun süremi alsa da açtığım paketin içindeki mendillerin  bu uzun sürede kurumaması nedeniyle tekrardan kesinlikle alacağım, seyahatlerimde severek kullandığım mendillerdir.Alkolsüz içeriği nedeniyle de hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum.İçeriğinde Mandelöl ( Badem Yağı ) ve de Allantoin kimyasal bileşiğinin ( cildi rahatlatan ve cilt yenilenmesine oldukça katkısı olan bir bileşik ) olması da bir kimyacı olarak ürünü tekrardan alma sebeblerimin başındadır. Kısacası sevdim. :)
 3. Rexona  Crystal Protective Invisible 48 h Stick Deo  : Rexonanın siyah ambalajlı bu serisi sözüm ona benim gibi siyah rengi kıyafetlerinde sıklıkla kullanan müşterilere  yönelik  ; kullanılan deodoranttan kaynaklı beyaz iz problemini kıyafette  yaşamayacağımızı vaad ederek piyasaya aylar önce sürülmüştü.Ancak bu vaadinin  külliyen  yalan olduğunu sizlerle paylaşmak isterim.Kullandığım günler  kazaklarımda beyaz iz  yapan bu ürünün diğer markalardan hiçbir farkı olmadığını bizzat gördüm.Ne yazık ki bu tarz sticklerin içinde bulunan  antiperspirant denilen terlemeyi önleyen complex  bileşiklerin   aktif maddeleri  olan 'alüminyum klorohidrat ve alüminyum klorohidreks-glysin' başta olmak üzere zaralı kimyasalların olduğunu bile bile ben kullanıyorum. :( Çünkü terliyorum ve sosyal hayatımda çevreme  pis koku yaymak  en büyük fobim ! Kısacası bu ürünü, vaadini yerine getirmediği için sevmedim ve birkez daha almayı düşünmüyorum.
 4. John Frieda Full Repair For damage from heat+color full body Shampoo &Conditioner : Deneme boyu  olmasına  rağmen bana 2 banyoda yetecek, dolayısıyla ürünü yorumlayacak kadar fikir veren bu markayı ben cidden sevdim.Saçlarınız benim gibi boyaya maruz kalmışsa beni en güzel sizler anlarsınız dostlarım ; tek istediğimiz nem ve tarama rahatlığı ! Nem ihtiyacamız boyaya devam ettikçe normal saçlara göre her zaman fazla olacak.Ve bu ürün bugüne kadar kullandığım bu amaca yönelik  tüm şampuanlar içinde  başarılı  bulduğum şampuanların arasına ,top 3 listeme  girer.:) Vallaha ben kendi adıma saçlarımı toparlamaya yeni başladım, o nedenle şampuanlarda 'doğal içerik-hafif kimyasallık  ' arayan biri şuan için  değilim.Çünkü piyasadaki hafif içerikli şampuanlar ve markalar  ne yazık ki saçlarımı yeterince nemlendirmiyor.O nedenle saçlarımın eski sağlığına tamamen ulaştığını görmeden  ben bu tarz şampuanları kullanmaya devam edeceğim.John Frieda markasından  bugüne kadar fiyatlarının pahalı olması nedeniyle hiçbir ürününü tam boy almasam da indirimde bulursam ben bu kırmızı bebekleri havada karada kaparım; affetmem ! :)
 5. Yves Rocher Organik Culture Bio Deo : %98 doğal içerik özellikleri ile piyasaya sürülen bu ürünün içerisinde paraben,renklendirici ve alüminyum bileşikleri olmaması nedeniyle bu tarz koltukaltı ürünlerinde 'hafif içerik' arayan kişilerin seveceğine inansam da bu ürünü ben sevmedim.Çünkü kokulara karşı oldukça hassas olan burnum,bu ürünün içerisindeki Aloe Vera bitkisi nedeniyle ortaya çıkan bu kokuyu sevemedi arkadaş ! Yahu ben Aloe Vera bitkisinin kokusuna  tapardım ; kullandığım vücut ürünlerinde de bu içeriğin olmasını hep tercih ettim.Çünkü biliyorum ki ALOE VERA bitkisi  eski çağlardan beri cilt tedavisinde simyacılar,herbalistler  ve doktorlar tarafından en çok tercih edilen şifa deposu mucizevi ve bu nedenle benim için de çok değerli bir bitki. Ama hayır olmamış Yves Rocher ,sizin çıkardığınız bu üründeki o kokunun uzaktan yakından gerçek Aloe Vera kokusu  ile alakası yok,nasıl yapay bir koku o öyle !
 6. Maybelline Rocket Volume Express Mascara :Bu rimeli sevmek için çok çalıştım;  ama yok benlik bir rimel asla değil !Youtube ortamındaki popularitesinden dolayı  merak edip indirimde görünce de denemek istemiştim . Ama hertürlü uygulamama rağmen kirpiklerimi birbirine yapıştırması,hiçbir şekilde hacime dair bir görüntü sunmaması,fırçasının bugüne kadar kullandığım en sert fırça olması,elimdeki tüm makyaj temizleme ürünleriyle çıkarma çabamda da  herdefasında uğrunda en az 3-4 kirpiğimi şehit etmem , ve gün içinde rimelin topak topak az da olsa gözaltlarıma dökülmesi nedeniyle bence Maybelline'nin bugüne kadar çıkarmış olduğu en başarısız maskaradır ! Ama unutmayın ki bunlar benim kirpiklerimde gözlemlediklerim ve kendi fikirlerim.Cidden bu rimeli uyguladıktan sonra istediği görüntüye ulaşan arkadaşlar da mevcut.Ama benim istediğim görüntü yapışık kirpikler değil.Asla bir daha almam !
 7. Arko Nem Cotton 24 Complex Meyveli Bakım (Yoğurtlu- Böğürtlenli) 300 ml el-yüz-vücut kremi :Senelerdir ara ara alırım bu kremi,Arko markasını sevme nedenlerimin başındadır .Kokusu insanı rahatsız etmeyen hafif meyvemsi ve nemlendirmesi de vücudum için aradığım derecede olması nedeniyle favori vücut kremim olan The Body Shop  Shea Body Butter 'ımın  yokluğunda hertürlü giden bir ürün olmuştur benim için :) Fiyatı da her zaman çok uygun olan bu kremi ben yüzüme hiç uygulamadım,açıkçası uygulamayı da düşünmüyorum,ama vücut kremi ve zaman zaman da ayak kremi olarak severek kullanıp bitirdim.İndirimde görürsem serinin diğer aromalı vücut  kremlerini de denemek istiyorum,yani almaya devam :)
 8. Cecile no :1 Allık : Bittiği için sizlere rengini gösteren bir foto yükleyemesem de google da aratırsanız karşınıza çıkan yüzlerde  fotodan rengini kolaylıkla görebileceğiniz gibi ; açık -coral insanı sağlıklı gösterecek seviyede ışıltı barındıran bu allığın rengini cidden çok sevmiştim ve o nedenle de severek kullanıp  3 sene de sürse bitirmesi ,başardım ;bitirdiğim ilk allık budur  ablaları :)Ancak cidden çok tozutan bir allık olduğunu da söylemek isterim,bence tek eksi yanı tozutmasıydı.Oldukça da uygun fiyatlı olan bu allığın  rengini,kalıcılığını,cildimi sağlıklı gösterecek yanaklarımdaki duruşunu çok sevmiştim.Tekrardan alırmıyım peki ,  elimdeki fazlaca sayıda mevcut olan allıklarımdan bikaç tane daha bitirirsem ,kesinklikle rengi için ben bu bebişi tekrar alırım .Ümidim var  allık bitirme konusunda ; çünkü bildiğiniz üzere bende yanak çokkkk :)
 9. Bepanten (2ml*5 Ampul),Bemiks (2ml*5 Ampul),Evigen(2ml*5 Ampul) : Kanalımda izleyebileceğiniz , yapmış olduğum Sinameki kürünü anlattığım ve  saç bakımı hakkında genel bilgileri paylaştığım videoda da bahsettiğim gibi ben bu ampulleri her bir kürüm  için her birinden 1'er adet kullanıp,totalde 5 kür yaparak  bitirdim.Sonuçtan çok memnunum :) Bu ampüller bittikten sonra küre biraz ara vermek ve farklı bakımları da denemek istedim.Çünkü saçlarımızı da cildimiz gibi arada şaşırtmalıyız; sürekli aynı bakıma alışırlarsa bakımımızın etkisi ne yazık ki azalır,bakıma ilk başladığımızdaki verimi bir süre sonra göremeyince de mutsuz oluruz.O nedenle  şu anki  saç bakım rutinim  bittikten sonra ben bu küre ,dolayısıyla  da bu ampülleri kullanmaya  devam edeceğim. :)
 10. DOA Saç Bakım Yağı Karışımı 150 ml : İçerisinde hint,shea,zeytin,fındık,defne,ısırgan tohumu,susam,badem,sandal ağacı yağlarının yanı sıra Çam terebentin ve de Ginseng bitkisinin extractları bulunduğu için Sinameki kürüm için biçilmiş kaftan olan bu karışımdan her bir kürüm için 30 ml kullanarak severek bitirdim.Kürüme devam etmeye başladığımda da DOA markasından bir sipariş daha vereceğim .Sizlere bu markanın ürünlerine şans vermenizi öneririm,ben aldığım diğer ürünlerden de memnun kaldım.Fiyat olarak da uygun ürünler ve diğer markaların ürünleri gibi kimyasal bomba diye tanımladığım ürünlerden olmadıkları için ,kısacası ben sevdim . :)
 11. Giovanni 2 Chic Brazilian Keratin& ArganOil ısıya karşı koruyucu sprey :İçerğindeki bitkisel kökenli bir protein olan ; Phyto Keratin  ve Argan yağı olması  ; sülfat,paraben ve PEG olmaması nedeniyle saçlarıma düzleştirici uyguladığım günlerde düzleştirmeden önce tercih ettiğim bir ürün oldu.Bitirmem 5-6 ayımı alsa da ,bu ürünle saçlarımı yüksek sıcaklığa karşı koruduğuma kendimi inandırmaya çalışarak  severek kullandım.Ancak şu bir gerçek ki bu tarz ürünler sadece kendi vicdanımzı rahatlatmak adına  'saçlarımızı koruyoruz yahu ' cümlesini kurmamızı sağlayan spreyler ; saçlarınıza maşa,düzleştirici uygulamaya  devam ettiğiniz müddetçe o saç yıpranmaya ve incelemeye mahkum.. ! Ben 2 aydır düzleştiriciyi bıraktım ve aradaki farkı yaptığım bakımların da katkısıyla hızla gördüm.Kısacası ürün güzel,ama düzleştirici uygulamasını hayatımdan çıkardığım için de , şu an tekrar almayı düşünmüyorum.
 12. BIOBLAS Saç dökülmelerine karşı Yavaş Uzayan Saçlara yönelik SPEED&LONG 400 ml şampuan + 300 ml saç kremi : Saç uzatma çabama katkısı olur belki diye aldığım,çok severek kullanmasam da bitirdiğim bu ürüne dair gerçekleri konuşmak gerekirse kesin bir fikrim ne yazık ki oluşmadı.Çünkü o dönemde sinameki kürü yaptığım için zaten saçlarım uzamaya başlamıştı.Bir de bu ürünün katkısı varmıydı saç uzamamda  inanın pek de anlayamadım.Şampuan ve kremini ardarda kullanmama rağmen ben bu serinin nemlendirme açısından benim saçlarıma uygun olduğunu düşünmüyorum.Belki de boya işlemi görmemiş doğal saçlar için nemlendirmesi başarılı olsa da benim gibi boyalı saçlara sahip insanlardansanız duştan sonra saçınızda yumuşak bir his bulmayı beklemeyin ve  bu şampuan ve kremden  sonra  saçınızı rahatlıkla taramak için de illaki  yağ,sprey tarzı bir ürün kullanmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.
 13. Gliss Satin Relax Sıvı Saç Kremi 200 ml :Çift fazlı-pembe renkli bu saç spreyinin herşeyinden çok ama çok  memnunum.Güzel kokusu,nemlendirmesi,saçımda yağlı his bırakmaması,banyondan sonra hafif de olsa kabaran saçlarımı yatıştırıp,tarama işlemi için saçlarımı yumuşatabilme başarısı bu ürünü sevme nedenlerimden.Bu nedenle de aynı üründen  2.şişemi de severek kullanarak bitirdim. :) İndirimde bulursam tekrardan alırım,ancak şu anda yine Gliss markasının farklı bir serisinin saç spreyini kullanıyorum.Çünkü yukarıda da  bahsettiğim gibi saç sağlığı ve uzaması açısından ; saçları tek bir ürüne alıştırmadan arada farklı ürünler kullanmak , farklı bakımlar yapmak şart. :)
 14. Avon Foot Works Invisible Silicone Sock ayak kremi : İçeğindeki silikon maddesi sayesinde vücudumun en kuru bölgesi  olan ayaklarımı yumuşatma işinde kesinlikle başarılı olan bu ürünü ;  ben sevdim.Silikon ve türevleri  ; cilde parlak, yumuşak, pürüzsüz ve ipeksi bir his vermesi açısından kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan polimerler olarak,kimi makalelerde paraben kadar zararlı olarak nitelendirilseler de nemlendirme ihtiyacını karşıladığım silikonlu ayak kremlerini kullanmada kendi adıma sakınca görmüyorum.Ancak kullandığım renkli kozmetik ve saç bakımı ürünlerinde silikon olmamasına da dikkat ediyorum.Bilim her geçen gün ilerlemekte ; sadece bikaç deney sonucu yazılan makalelerle şu anda zararlı diye adlandırılan çoğu maddenin zararına dair görüşler ,belki de 10 sene sonra aksi  sonuçlarla çürütülüp  zararlı olmadıkları söylenecek  ve tam tersi olarak da şuan için masum bildiğimiz milyonlarca kimyasal bileşik ve türevlerinin zararlarını  ne yazık ki görme ihtimalimiz 'kozmetik ürünleri' ni kullanan bizler için her zaman mevcut !O nedenle bir kimyager olarak ne yazık ki tek söyleyebileceğim şey ; hepimiz komzetik endüstrisi var oldukça ve bizler de ürünleri kullanmaya devam ettikçe  risk altındayız..Seçim bizlerin..
 15. Neutrogena Visibly Clear  Yağsız Yüz Temizleme Jeli : Yağsız,alkolsüz ve de sabunlarda bulunan köpürmeye yol açan etken maddelerin olmaması nedeniyle uzun süre severek kullanıp, bitirdim.Her gün kullanmadığım için bu ürünü bitirmem 5 ayımı aldı.Cilt doktorum bu tarz jelleri günlük makyaj temizlememde kullanmamı  bir dönem yasakladığı için  (sadece Bioderma Sensibio H20 kullanmama izin vardı o dönem) hergün kullanmamaya özen göstersem de ;banyo esnasında,duşta  derinlemesine temizleme açısından arada kullandım ; sorunlu dönemimde bile ekstra bir sivilce yapmadığı için de üründen  memnun kaldım.Bu ürün siyah nokta problemini önlediği iddasıyla piyasaya sürülen seriden olsa da; bu tarz ürünlerin  ne yazık ki geniş gözeneklere sahip ciltlerdeki siyah nokta problemini tamamen yok edecek ürünler olmadığı gerçeğini  senelerdir biliyorum.Ee biliyorsun da neden bu markayı ve  bu seriyi seçtin ki diye soranlarınıza vereceğim cevap :  içeriğinde Salicylic acid bulunması.Salicylic acid yağlı ciltli insanların cilt bakım ürünlerinde bulunması gerekli olan maddelerin en başında. Çünkü en azından hücrelerin ürettiği fazla yağ  ve kirli hava sonucu, gözeneklerde oluşan siyah nokta görünümü geçici de olsa azaltan ve de siyah noktaların sivilceye dönüşmesini engelleyen ,bu nedenle de = Selbişin çok sevdiği bir kimyasal bileşik. :)Kısacası sevdim.
 16. Loreal Super liner Carbon Gloss Eye-liner : Çok da eyeliner-girl bir hatun olmasam da eyelinerlı makyaj yapmak istediğim günlerde ; ergonomik tasarımının tutuş ve sürüş kolaylığı sağlamasındaki başarısıyla, sürdüğüm anda hızlıca sabitlenip kurumasıyla,göz kapaklarıma bulaşmamasıyla,gözlerimde herhangi bir probleme neden olmaması açısından ,kalıcılığının başarılı olması nedeniyle severek kullanıp bitirdiğim aynı üründen  2.tüpümdür kendisi.Hem de 6 ay boyunca kullanmama rağmen ürün  kurumadan  bu uzun süreçte dayanabildi   bana.Tavsiye ederim.
 17. Watsons Lavander,Ocean Scented Islak Mendilleri : Her bir ambalajında 10'ar adet bulunan ve değişik koku alternatifleriyle herkese hitap edebilecek,fiyat olarak da yapı olarak da başarılı bulduğum Watsons'ın bu ıslak mendillerini  kısacası sevdim ben.
 18. Dove Beauty Creambar klasik sabun :Dove sabunlarını özellikle shealı olanını  ne kadar sevdiğimi bilen sizler bitenler videomda da bu  sabunları sıklıkla gördüğünüz için ,fazla söze gerek yok sanırım neden sevdiğimi birkez daha anlatmak için.
 19. Garnier Aktif  Saf & Temiz Yoğun Bakım Sivilce Karşıtı Matlaştırıcı Tonik :Bu ürüne dair detaylı inceleme yaptığım yazımı geriye dönük blog yazılarımda bulabilirsiniz .
 20. Benri Kare pamuklar ve İpek disk pamukları: Benri Kare pamukları  her akşamki yüz makyajı temizleme ritüelimin 2 başrol oyuncusundan biri olduğu için senelerdir severek kullanıyorum.Göz makyajı temizliği içinse yapılarını biraz sert bulduğum için İpek markasının  disk pamuklarını tercih ediyorum.Kısacası memnunum;  defalarca bitirdim,bitirmeye de devam edeceğim.
 21. Loreal Elseve Yıpranma Karşıtı Onarıcı 300 ml Serum-Maske :Duşta şampuanla temizlenmiş saçlarıma düzenli olarak haftada  2 kez uygulayıp 5k bekleterek gördüğüm nemlendirme etkisinden , ürünü  duruladıktan sonra bile aynı etkiyi saçlarımda hissetmeye devam etmemden  ve saç tarama işlemini benim için kolaylaştıran bir ürün olmasından dolayı bu ürünü oldukça sevdim.İçinde Seramid-Çinko maddesi olduğu için saçı en azından tarama işlemi esnasında kırılmaya karşı güçlendirdiğini ve koruduğuna da inanıyorum. İndirimde görürsem kaçırmam.
 22. Flormar Omega Oil Aseton : İçeğinde omega yağı olması nedeniyle tırnaklarıma en azından bakım yapar diye düşünüp , bir de bunu deneyim diye aldığım ve açıkçası diğer markaların asetonlarından hiçbir farkı olmayan bu asetonu indirimde bulursanız  yine de bir deneyin derim.
 23. Rival de Loop Feuchtigkeit (Nemlendirici) Maske : Haftada 1 kez olmak üzere sınırlandırdığım bu tarz maskeleri düzenli olmasa da aklıma geldikçe kullanmaya çalışıyorum.Bu markanın farklı maskelerini de deneyen ve sonuçtan memnun kalan biri olarak sizlere de gönül rahatlığıyla fiyat olarak da oldukça uygun oldukları için öneriyorum.
 24. Bioderma Sensibio H20 500 ml Micelle Solution (Makyaj Temizleme Suyu): 1.5 senedir bu ürünle bildiğiniz aşk yaşıyorum ötesi yok.Videolarımda da ne kadar sevdiğimi defalarca duydunuz zaten.Cilt doktorum önermese, bu ürününün cilt bakımı için ne kadar gerekli olduğunu kendi gözlerimle kendi cildimde yarattığı farkı  görmesem inanın kimselere tavsiye etmem.Benim gibi yağlı ciltliyseniz,dönem dönem sivilce problemi yaşadığınız gözenekli bir cildiniz varsa; makyajınızı temizlemede köpüren jelleri kullanmaya devam ettiğiniz müddetçe cilt problemleriniz kısır döngü halinde hayatınızda olmaya ne yazık ki devam edecek.Çünkü köpürmeye yol açan ağır kimyasallar, makyajınızı temizlerken zaten hassas olan cildinizi daha da yoracak ve sivilcelerinizi bırakın iyileştirmeyi yüzünüze yayılmasını destekleyen etkileriyle de sözüm ona cilt için faydalı bir işlem yaptığınızı sanırken ,problemleriniz artarak devam edecek.Benim cildim  tam da bu şekilde olmuştu bundan 1.5 sene önce;komple makyaj malzemelerimi değiştirdim,gittim biton para bayılıp mineral fondöten aldım,yağsız nemlendiriciler,yağlı ciltler için temizleme jelleri,kremler sonuç hiç değişmedi ve epey bir para kaybı da cabası.Ve en sonunda cildiyeye giderek ve dokturum sayesinde bu ürünü alarak, inanın bana o dönemdeki problemlerin neredeyse tamamını sadece bu ürün sayesinde yendim ben.O nedenle şiddetle  kullanın,kullandırın ! Ve bence piyasadaki taklitlerinden de kaçının! (Loreal ve Garnier markaları da bu tarz makyaj temizleme suları çıkardı Biodermadan sonra .Loreali kullanıp bitirdim,kesinklikle Bioderma kadar temizlemede başarılı olduğunu görmedim.Garnier markasının makyaj temizleme suyunu denemesem de biliyorum ki bu iki marka  sadece bir kozmetik markası,Bioderma is dermo-kozmetik alanında yaptığı araştırmalarla başarısını defalarca ispatlamış, cildimi  gözümü kırpmadan emanet edebileceğim ve bu ürün için de oldukça güvendiğim  tek marka !)
Bu kadar uzun bir bitenler yazısı görmüş müydünüz daha önce bilmiyorum ama benim tarzım bu uzun uzun anlatmayı da yazmayı da çok seviyorum ki . :) Umarım  en azından bu ürünleri  denemek isteyenleriniz için yararlı olabilmişimdir . Hepsi kendi paramla alınıp, tarafımca kullanılıp, bitirilmiş  ve kendi görüşlerimle yorumlanmış bu ürünlere dair  uzunnn yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayız; bilginize ve ilginize  gururla sunarım. :)

Bir sonraki yazıma kadar,sevgiyle ve sağlıkla kalın..

 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder