11 Temmuz 2014 Cuma

Saç Bakım Serumları

LOREAL MYTHIC OIL & MORFOSE KERATIN SERUM

Selamlar,
deniz sezonunu açtığımız bugünlerde ,tuzlu su ve güneşten ekstra yıpranmaya maruz kalan saçlarımızın bakımını ihmal etmiyoruz değil mi kızlar ? :)
 
Özellikle benim gibi kimyasal işlemlere maruz kalmış ( 2 sene içinde 3 kez saç açma işlemi ! ve 2-3 ayda 1 boyatma ) saçları olanlar iyi bilir ;özellikle banyodan,denizden-havuzdan sonra o saçları tarakla herhangi bir ürün kullanmadan açmak ; tam bir eziyet. Saçlarımın eski sağlıklı yapısını  'açma işlemleri ' nden  sonra  ne yazık ki yitirsem de ,kullanmış olduğum bakım ürünleri sayesinde 1 senede yine de saçlarımı hayata döndürmeyi başarabildim. :) Siz siz olun,asla ve asla marketlerde satılan saç boyası kutularının üzerindeki renklere güvenmeyin ,aksi takdirde açık kumral-yoğun bakır diye aldığınız renkler, benim saçlarımdaki gibi resmen koyu kahve-siyah renge dönüşebilir ! Son 1 senedir kuaförüm dışında saçımı kimseye emanet etmiyorum,ne market boyalarına ne de başka kuaförlere ,istediğim rengi şükür buldum sonunda ; ne çekmişim ama ! :)

Saç geçmişimi de uzun uzun sizlerle paylaştıktan sonra, şimdi kurtarıcım olan serumları inceleme zamanı :

Mythic Oil ;

 • Bu ürüne dair sevdamı videolarımı takip edenleriniz bilir.1 seneden fazla bir süredir Morfose serumu ile dönüşümlü olarak kullanmama rağmen anca yarılamışım,ne bereketli bir ürün ama :)
 • Keten tohumu,yaban mersini,avakado ve üzün çekirdeği yağlarından oluşan bu ürünü ben banyodan sonra hafif nemli saçlarıma uygulayarak kullanıyorum genelde.Ve sonrasındaki tarama işlemi o kadar kolaylaşıyor ki.
 • Sadece banyodan sonra kullanılacak diye bir kural yok,ihtiyaç duyduğum her anda saç uçlarımdaki o kuru görüntüyü yok etmek adına kurtarıcım oldu kendisi.
 • Bakım yapmak amacıyla da banyodan önce tüm saça uygulayabileceğiniz bu yağ karışımını,fön işleminden önce de sonra da rahatlıkla kullanıp , saçınızda yarattığı yumuşaklık ve parlaklığa bağımlı olacaksınız benden söylemesi ;)
 • Ve ürünün kokusu ; parfümü olsa alacağım o derece güzel bir koku ! Gün içinde saçlarımdan   o güzel kokuyu duymak da ayrı  bir mutluluk :)
 • Ürün diğer yağ bazlı serumlara göre oldukça akışkan yapıda,o nedenle fazla kaçırsanız bile  ,saçlarınızı asla ağırlaştırmıyor  ve yağlı bir görüntüye yol açmıyor.
 • Ürün 125 ml olup,Loreal Professional ürünleri satan kuaförlerde 50-60 Tl arsında satılmakta.
 • Bu ürüne muadil olarak gösterebileceğim çok daha uygun fiyata bulabileceiğiniz tek ürünse ; yine Loreal markasına ait Extraordinary Oil.
Biterse tekrar alırmıyım? Elimdeki Extraordinary Oil de bitirdikten sonra ;hala 2 ürünün de birbirine çok benzediğine inanıyorsam ;hayır .İnanmıyorsam;kesinlikle evet ! :)
 

Morfose Keratin Serum ;

 • Adından da anlaşılacağı gibi içinde yoğun keratin bulunduran bu serum, tıpkı mythic oil gibi zarar görmüş saçın dış yüzeyini anlık da olsa onarmada ,saç ucundaki kırık görüntüyü yok etmede başarılı diyebilirim.
 • Yapısı yağlı-jel kıvamda;  Myhtic oile göre  oldukça yoğun olduğu için kullanırken fazla kaçırmamaya dikkat etmek gerek.Fazla kaçırıldığında yağlı görüntüyle birlikte saçlarda ağırlık hissedilebiliyor.
 • Bu ürünü sadece banyolarımdan sonra  2 pompadan fazla olmayacak şekilde nemli saçlarıma yarısından itibaren  uçlarına yoğunlaşarak uyguladım.Sonuç yumuşak ve koray taranan-şekil alan saçlar.
 • Ürünün kokusu ne Mythic oil gibi etkileyici ne de rahatsız olacak kadar kötü.Koku itibariyle rahatlıkla kullanılabilir.
 • 75 ml lik pompalı şisesiyle 1 senede fazladır kullanmama rağmen hala 3 de 1 lik kısmı bitirilmek üzere beni beklemekte.
 • Ürün kuaförlerde ve küçük kozmetik dükkanlarında 15-30 Tl arası değişen fiyatlarla satılmakta.
Gelelim can alıcı soruya ; biterse tekrar alırmıyım ? Kötü bir ürün olmamasına karşı sanırım Loreal markasının çıkarmış olduğu serumların yapısı benim  'uçları kuru-dibi 1 günde yağlanan ince telli ' saçlarıma çok daha uygun.
 
Saç bakımımıza daha da yoğunlaşmamız gereken şu sıcak yaz günlerinde umarım bu yazım hoşunuza gitmiştir.Unutmayalım ki özellikle saçlarını düzenli olarak boyatanlardansanız,saç yüzeyindeki sağlıklı tabakayı kendi ellerimizle günden güne  yok ettiğimizin farkında olup  ,bu farkındalıkla en azından saç bakımımızı ihmal etmemeliyiz  .
 
Sevgiyle kalın..
 
 

1 yorum:

 1. Merhaba, bende bugün bir kozmetikçiden aldım bu serumu. Yalnız tereddüte düştüm şu an, acaba bendeki sahte mi :( Bendekinin ambalajı: Pompanın alt kısmının rengi metal rengi, ön kısmında Keratin Hair Serum yazıyor ve arkasındaki yazıların tarzı, konumlanmış şekli daha farklı. Bir siteden görseline erişebildim ( https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-_5TpKu4KiXY%2FVlB_plI5HfI%2FAAAAAAAAASo%2F5MAcTltVHkQ%2Fs1600%2F11221942_731063003667090_6571486013976722536_n%25255B1%25255D.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fgulsahcengiz004.blogspot.com%2F2015%2F11%2Fherkese-merhaba-iki-yl-istanbul-da-moda.html&docid=kFXmJhVaYNMC-M&tbnid=LL8zI-v2Xu6rhM%3A&w=704&h=960&ei=q9XpVsGLJ8LfywP547jADA ) Ya da ambalaj mı değişti sizce? Acil cevaplarınızı bekliyorum.

  YanıtlaSil